O nás

Vítej na stránkách Fanklubu MX-5.

Jsme majitelé a příznivci legendární Mazdy MX-5 (Miata), která nás všechny spojuje. Najdeš zde spousty stejných bláznů a kamarádů jako jsi ty. Neřešíme: zda jsi muž, žena a nebo to, jakého jsi vyznání – pokud jej máš, jaké jsi orientace, stranické příslušnosti, zda máš úplně nové auto a nebo zcela první NA. Baví nás a spojuje toto auto a o tom to je.

Nejsme nikým řízený klub. Nemáme starostu, prezidenta a ani jinou nadřazenou osobu. Pokud chceš tedy s námi strávit pěkné chvíle na silnicích s rozjařeným úsměvem, tak ti pouze stačí prohlédnou si sekci srazy a domluvit se na své účasti s organizátorem daného srazu.

Náš klub má dlouholetou tradici, kdy na úplném začátku byl sraz pana Jiřího Láši v roce 1999. Tohoto srazu se účastnil i náš dlouholetý člen Otamír Švaněk se svým synem Michalem a Ota od té doby pořádá srazy. No a postupem času k němu přibylo i pár dalších a tím i vícero srazů během sezóny.

V roce 2019 se velkým srazem oslavilo 20 let, kdy se vůbec poprvé uskutečnil sraz v České republice těchto úžasných roadsterů Mazda MX-5. A na rok 2024 se již připravuje Výroční sraz k 25 letům.

Každý rok připravujeme různé akce, srazy, vyjížďky, závody na okruhu, výstavy. Jsme nejpočetnější aktivní skupinou v ČR. Každého srazu se zúčastní okolo 30-50 posádek MX-5. Klub se schází několikrát do roka, užíváme si krásných okresek, slunce a modrého nebe nad hlavou. No a i když je po sezóně, tak se scházíme na setkáních u pivka, kde se plánují akce na další rok. Kde si předáváme plány na zlepšení autíček na další sezónu.

Foto z výročního srazu v roce 2019
Foto z prvního srazu v roce 1999: Otamír a Michal Švaňkovi